Galerie.cz – letní fotografická soutěž o hodnotné ceny

29. června 2009 v 8:00
Zájezd pro dva na týdenní surfový kemp "Surf Trip" do Francie, amatérská zrcadlovka Olympus E-620 KIT ověnčená titulem zrcadlovka roku 2009, kompaktní digitální fotoaparáty Olympus OLYMPUS MJU-5000 a desítky CEWE fotoknih - to jsou ceny, o které mohou všichni registrovaní uživatelé stránky galerie.cz soutěžit v průběhu letních prázdnin.

Soutěž na Galerii je rozdělena do devíti tematických týdenních bloků a finálového kola, kde se utkají vítězové jednotlivých týdenních kol. Mezi nimi se rozhodne o celkovém vítězi, který bude moci nejen zdokonalovat své fotografické dovednosti na špičkové zrcadlovce, ale naučí se i alespoň základní kroky k tomu, aby si mohl užívat moře nejen pohledem z pláže, ale i aktivně surfováním na vlnách.

Do soutěže se může přihlásit každý registrovaný uživatel galerie.cz. Ten ve svém profilu musí vytvořit složku s názvem "soutěž" a v ní podsložku, která bude mít stejný název jako soutěžní téma. V prvním kole tedy bude mít ve složce "soutěž" podsložku "cesta", do které umístí maximálně tři soutěžní fotografie. O vítězi pak rozhodnou návštěvníci stránek hlasováním. Z každého kola vyhlašujeme vždy tři nejlepší fotografie, autor vítězného snímku postupuje automaticky do finálového kola.

Komunitní stránka galerie.cz, která byla spuštěna v polovině června tohoto roku, umožňuje všem aktivním i pasivním milovníkům fotografie sdílet svá nejpovedenější díla v profesionálním a moderním prostředí nově vzniklé webové platformy. Mezi její přednosti patří zejména jednoduchost a intuitivnost ovládání, jednoduché nahrávání fotografií, schránka o velikosti 5GB a samozřejmě neomezený přístup z jakéhokoliv místa na zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Frodova J. Frodova J. | E-mail | 29. června 2009 v 16:37

Nevím zda-li je objektivní nechat rozhodovat o líbivosti fotek návštěvníky stránek. Ten kdo bude víc vidět a dělat sám sobě reklamu (obzvlášť mezi přáteli) bude mít automaticky nejlepší hodnocení.

2 nikoleta-a nikoleta-a | 29. června 2009 v 20:43

suhlasim z názorom Frodova J.

3 Kritik Kritik | 29. června 2009 v 21:04

Taky nesouhlasim o takovem rozhodovani. Uz jsem se souteze s takovym hodnocenim zucastnil a vyhrala uplne mizerna fotka. Taktez si jeden uzivatel muze zalozit nespocetne mnozstvi aliasu a emailovych schranek a hlasovat tak sam pro sebe. Nejsem profik a fotim pro radost a takoveto hodnoceni ze strany vychytralcu se mi nelibi. Dekuji za pochopeni.

4 danny danny | 30. června 2009 v 0:08

jak se vytvari slozka ? :D

5 Frodova J. Frodova J. | E-mail | 30. června 2009 v 10:56

Přesně tohle jsem měla na mysli. Vyhrát pak může naprosto nedobrá fotka. Jenže pochybuji, že "už rozběhlá soutěž" bude měnit hlasování.

6 e e | 30. června 2009 v 11:11

jak se do té soutěže můžu přihlásit?nebo vložit fotku?nikde to tu nevidím..jsou to nepřehledné stránky..

7 wexeq wexeq | 30. června 2009 v 13:39

Udělej si test a pak vydělávej prachy.
http://cz.iq-test.eu/#11043

8 orionstar ostrava orionstar ostrava | E-mail | 30. června 2009 v 17:59

Souhlasím, že tenhle typ hlasování není moc vhpodný, lze švindlovat a to dost lidí odradí, ale galerie aspoň vypadá dobře a dá se v ní dobře prohlížet. Pokud chcete vidět opravdovou hrůzi, koukněte na soutěž fotek co propaguje Frekvence 1. To snad dělal absolutní amatér, fotky jsu tam asi 5x5 cm v max. velikosti a veškerá manipulace a chod galerie, vyhodnocováni atd je naprostá fraška...

9 brouk-x brouk-x | E-mail | 30. června 2009 v 21:04

Souhlasím s ostatními názory které říkají že tento typ hlasování je neobjektivní,vyhrává v něm ten kdo rozjede lepší mediální kampaň na fotce nezáleží.Taktéž souhlasím že stránky by si zasloužily lepší úpravu a přehlednost

10 ThinkDeep ThinkDeep | E-mail | Web | 30. června 2009 v 22:39

Taky bych řekl, že to není zrovna objektivní řešení, ale na druhou stranu tak dostanou šanci i ti co nejsou profesionálové(a že jsem tu pár hodně dobrých fotek videl - některé sice hodne upravovaný na pc, ale i tak)

kromě toho bych se rád zeptal jak je to s publikování v "žebříček/soutěž" jestli se to tam nahodně mění, nebo je to založeno na jíném principu, jelikož je jasné, že tam nejsou ukázány všechny soutěžní fotky v reálném čase...

11 zdenda05 zdenda05 | 1. července 2009 v 23:18

Ať koukám jak koukám, tak nemohu najít své fotky v soutěži.Pokaždé se to nějak mění.Jaký je v tom systém?

12 Luciassaicul Luciassaicul | 2. července 2009 v 9:57

Hojoj, musim jen souhlasit se vším co tu bylo psáno. Sama jsem teď zkusila vložit fotky do soutěže, ale díky nepřehlednosti stránek a nedostatečnému návodu je to dosti složité. Škoda, že se tu na naše dotazy nikdo ze serveru neobtěžuje odepisovat = poradit.

13 Martiinap Martiinap | E-mail | 2. července 2009 v 11:31

jo...jak se vytváří složka??? o nepřehlednosti máte pravdu...:D

14 dj-mag dj-mag | 2. července 2009 v 12:22

Zdravím, s tím hlasováním je to fakt nedotažené, doufám, že adminové alespoň budou promazávat mrtvé galerie a odčítat jejich hlasování... popř. mazat duplikáty fotek, což by asi nebylo nejjednodušší.
-----------------
Pokusím se vám poradit jak vstoupit do soutěže:
1. registrace (počítám, že je jasná)
2. aktivace účtu (na email vám dojde aktivační link, na ten klikněte a váš účet můžete používat)
3. přihlášení
4. nahrajte soutěžní fotky (MENU:NAHRÁT:NORMÁLNĚ)
5. vyberte fotku v počítači (nejlépe do 500 kB)
6. vytvořit složku soutěž(MENU:UPRAVIT:VYTVOŘIT PODSLOŽKU)
7. vytvořit podsložku cesta (MENU:UPRAVIT:VYTVOŘIT PODSLOŽKU)
8. přesunout fotku do podsložky
(MENU:UPRAVIT,VYBERTE FOTKY,PROVÉST S VYBRANÝMI:ZVOLTE PŘESUNOUT DO)
9. hotovo :-)

15 Frodova J. Frodova J. | E-mail | 2. července 2009 v 15:19

Zjevně se nic měnit nebude jak je vidět, kdo ví, zda-li si tu diskuzi vůbec někdo pročítá. Celkem neinformovanost o celé soutěži (jako kdy končí kolo, kolik jich bude atd., pořádný způsob hlasování - zatím se mi zdá že nejlépe hodnocený obrázek i když třeba 1x má lepší umístění než o trochu méně dobře hodnocený který má třeba 90 hlasů... nad tím mi opravdu zůstává rozum stát. I když kdo ví jak je to s celou soutěží, že ano...). Člově by si řekl, že "seriózní" nova, bude dělat reklamu aspoň nějak zařízené galerii. Já bych řekla že galerií se dá spíže nazvat něco promakanějšího jako je deviantart.com, nebo česká varianta humanart.cz Ačkoliv, místní komentáře z velké poloviny nestojí ani za nic. Ovšem za to už si můžeme sami.

16 Ivo Michner Ivo Michner | Web | 2. července 2009 v 16:11

Ahoj, nejsem si jistý, jestli je to otázka PŘÍMO soutěže, ale docela mne zarazilo množství fotek, které evidentně s tím, kdo je tu vystavil, nemají nic společného (kromě jejich stažení z internetu a vydávání je za svoji práci)....

17 bukvirek bukvirek | E-mail | 2. července 2009 v 16:55

také se mi nezdá hodnocení,ale pres to bych potrebovala radu:jak zmensit KB tak aby na mém pc ve fotogalerii zústali nezmeneny?L.

18 vt.1 vt.1 | 2. července 2009 v 17:03

ja souhlasim s ostatnimi je to fakt pitomí nejprve jsem se chtěla přihlásit do soutěže ale ted vidím že to nemá cenu skoro nikomu se toto hodnocení nelíbí možná by jste mněli větší účast kdyby se to zmněnilo

19 Iveta Iveta | 2. července 2009 v 17:17

nějak té stránce nerozumím...nahrála jsem si pár fotek,ale nikde je nevidím...ani mi neukázalo,zda jsou uveřejněné,nebo nikoliv

20 dj-mag dj-mag | 2. července 2009 v 17:57

...jak zmensit KB tak aby na mém pc ve fotogalerii zústali nezmeneny...
Pomocí nějakého free photo programu na úpravu fotografií viz např.: slunecnice.cz a upravené fotografie ukládat v PC do nové složky (ne si je přepsat a ztratit tak kvalitu :-))
...nějak té stránce nerozumím...nahrála jsem si pár fotek,ale nikde je nevidím...ani mi neukázalo,zda jsou uveřejněné,nebo nikoliv...
Své nahrané fotky si zobrazíte (MENU:PROHLÍŽET:název složky), to že jsou uveřejněné nebo že jsou v soutěži se nikde neindikuje, pokud vaše fotky nemůžete najít, nejspíše se vám je nepovedlo nahrát... zkuste zmenšit jejich velikost (do 500 kB)

21 petepete petepete | 2. července 2009 v 19:17

Ahoj přátelé, s velkou nadějí ve fajn soutěž jsem si vybral pár fotek a udělal složky soutěž a cesta. Jenže marně pak čekal kde je uvidím.Žeby moje chyba? Pak znovu nová registrace a další pokus a opět moje fotky nikde. Jedna pak sice získala záhadně 4 hlasy ale nikde jsem ji celý týden neviděl. Proboha jak tohle funguje?? A co ty mraky fotek naprosto nesouvisejících s tématem? Kdo to kontroluje? A kdo má poznat co je nový přírůstek, kolik má kdo hlasů? Tohle má týt soutěž? Typická akce NOVA - velká reklama a ubohý produkt, který snaživé soutěžící jen naštve a odradí... Pánové z NOVY styďte se !!!!!!!!!!! žeby jste se někdo zamyslel nad tím co vám tady lidé píšou? Čtete to vůbec ????

22 Marta Marta | E-mail | 2. července 2009 v 22:03

mám složku soutěž i cesta, jaktože nejsem v soutěži vidět??? co mám proto udělat?? to někdo cenzuruje ?? to tam nejsou vidět všichni uživatelé se složkou soutěž - cesta??? ???

23 petepete petepete | 2. července 2009 v 22:21

Už jsem poslal na NOVU stížnost, tahle soutež je naprosto neregulérní. V pravidlech je odkaz -   petra.tumova@nova.cz - na stížnosti, tu jsem podal. Proč se snažit když to vyjde na nic ??? Mají v tom pěkný binec. Je to NEREGULÉRNÍ !!!

24 Hary Hary | 2. července 2009 v 23:07

Ja si myslim, ze tady tento web je uplne k nicemu a to z mnoha duvodu: malo mista pro fotky, pomale nahravani fotek, pomaly server. Navic ta soutez o vyhrani cen je NESMYSL !!! Neda se nejak ovlivnit kdo vyhraje a kdo ne. Kazdej si da sam hlasy a je to tim padem v p..... Nejlepsi server na fotky je rajce.net, nic lepsiho neznam. Staci si jen stahnou program ze stranek do pocitace a valite. Hlavne z tohoto duvodu jsou tyto stranky na h.... !!!

25 Wenda Wenda | Web | 3. července 2009 v 13:14

[17]: Ahoj, velikost fotky můžeš zmenšit třeba změnou formátu, například z formátu .bmp na formát .jpg se ti ta velikost zmenší docela výrazně... Taky tu velikost zmenšíš zmenšením rozlišení atd... Na stahuj.cz určitě najdeš nějakej program na tyhle věci, já to dělám v photoshopu

26 Wenda Wenda | Web | 3. července 2009 v 13:15

[17]: No a aby ti to v PC zůstalo v původní velikosti tak si tu fotku nejdřív zkopíruj a pak zmenši tu kopii :-)

27 Frodova J. Frodova J. | E-mail | Web | 3. července 2009 v 17:46

[21]:

2X jsem prošla galerii se soutěžními obrázky a své dva jsem tam nenašla.
A je dobře, že jsi poslal stížnost, třeba se stím něco začne dělat.

28 X50 X50 | 3. července 2009 v 19:42

Máte všichni pravdu,taky jsem se pěkně nechala nachytat.Po úmorném vytváření složek a podsložek,jsem se úspěšně dobrala konce a fotky jsem do teď bohužel nenašla.Psala jsem email správcům jak je to možné,ale neobtěžovali se odepsat.Stránky jsou nepřehledné a složité.Ubohost,typická NOVA.Zlaté rajče.Na něho nedám dopustit.

29 Annahubalkova Annahubalkova | 3. července 2009 v 19:59

[28]: Mam stejný problém ...

30 inkamojebrno inkamojebrno | E-mail | Web | 3. července 2009 v 20:57

fakt nevím, na co si tu všichni stěžujete. Stejně vyhraju já, tak co! Přeji všem hezký večer, dobré oko a pevnou ruku a hlavně báječné léto 2009 nedotčené žádnou krizí :o)

31 inkamojebrno inkamojebrno | E-mail | Web | 3. července 2009 v 20:59

ještě jsem zapomněl, omlouvám se, můžete hlasovat v anketě "kde budete o dovolené" na Webu http://mojebrno.wz.cz ? Dík a konec reklamy, ok :o)

32 mosoj2 mosoj2 | 4. července 2009 v 17:30

1. Server je pomalý
2. V oddíle soutěž jsem viděl za týden jednu svoji fotku ( mám tři)
3. Nikde žádné vysvětlení jaký je algoritmus zveřejňování fotek.
4. Fantastické je že jsem ještě nanarazil na nějakou reakci admina, nebo kohokoliv kdo se o to stará.

33 mosoj2 mosoj2 | 4. července 2009 v 17:33

A přesto to sem lidi sypou jako kdyby šlo o život. Ještě počkám co se z toho vyvrbí , jinak mažu vložené fotky. NOVA nezklamala jsi.

34 Katka Katka | 4. července 2009 v 18:10

Všechny ty fotografie přidané do soutěže, které jsou mimo téma už začínají být pěkně otravné! Kde je nějaký admin, který by na všechno dohlížel?! A proč není možné prohlédnout si najednou všechny soutěžní fotografie? Nechápu na jakém principu, v jakém pořadí se fotky objevují...

35 Ruzacukrle Ruzacukrle | 4. července 2009 v 20:09

Ahoj všem,
také nemohu najít své uveřejněné fotky a to je zkouším hledat denně celý týden.
Administrátor Novy mi odpověděl,že se zobrazuje 500 fotek,které se mění každé 3 minuty - no nevím kde jsou ty moje ? :-(

36 inkamojebrno inkamojebrno | E-mail | Web | 4. července 2009 v 20:41

Tato soutěž prostě tak trochu připomíná fikci nově otevřeného hypermarketu "Český sen". Teď je na nás, kdy se proberem. :o)))

37 inkamojebrno inkamojebrno | E-mail | Web | 4. července 2009 v 20:42

[35]:

[35]: cože, on někdo ODPOVĚDĚL ???? :o)

38 petepete petepete | 4. července 2009 v 21:44

Mně se taky ozval, ale uvědomujete si co znamená jeho odpověď? Ukazuje se náhodně jen ČÁST fotek ! A to náhodně navíc u nás některých jim poněkud blbne až do NIKDY. Takže tu máte odpověď proč nemůžete najít své fotky. Já dnes jednu svou po týdnu poprvé uviděl a dokonce s pár hlasy... Prostě tohle je soutěž a la NOVA.. zvykejte si...

39 mosoj2 mosoj2 | 4. července 2009 v 22:06

No tak se začíná trochu vyjasňovat. Prostě to není soutěž ale b..... a o galerii to samé. Navíc v dnešní době je ten server tak pomalý, že i těch pár fotek které jsou momentálně vidět,  prohlížet je utrpení a ne zábava. Co teprve kdyby pustili všechny.

40 mosoj2 mosoj2 | 4. července 2009 v 22:08

A proč ten systém zobrazování není nikde zveřejněn. Myslím si, že by tak přeplněno nebylo.

41 mosoj2 mosoj2 | 4. července 2009 v 22:15

A co těch 27 fotek na úvodní stránce, které jsou tam pořád a dá se na nich bodovat. Velice "objektivně" sestavená soutěž a vůbec celý server.

42 mosoj2 mosoj2 | 4. července 2009 v 23:19

Tudíž "nejlépe" jsou na tom Ti, jejichž fotky se zobrazí v nočních a raních hodinách.

43 Frodova J. Frodova J. | E-mail | 5. července 2009 v 11:39

500 fotek každé 3 minuty? Blbost největší. Já si některé fotky zapamatovala a jsou tam pořád. Bože můj, co je tohle zase za výmysl, některé chytré hlavičky. Ano nova a celá cet21 opět nezklamala ve svém bordelu zahrabaném portálu neschopnosti.
Neorganizovanost, neschopnost, nesmyslnost, 500 fotek/3 minuty. To je výsměch. Pravděpodobně je to jejich první soutěž a administrátoři/ti co to tu "vedou" a pravděpodobně mají strach se ozvat všem/ nemají víc než 15 let pokud to dokázali takhle úžasně zorganizovat.

Počkám si na výsledky kola a na vyhlášení dalšího, kouknu se na další aktuální článek a pokud se to doopravdy nezlepší svůj účet tu ruším i se všemi fotkami.
Myslím, že nebudu jediná po tomhle neohrabaným přístupu.

44 petepete petepete | 5. července 2009 v 13:00

Ted je to ještě lepší, chtěl jsem si udělat složky na normální fotky do galerie, mimo soutěž a hle:

500 Vnitřní chyba serveru.
Chyba serveru. Administrátor byl upozorněn. Prosíme zkuste později.

To asi odpovídá úrovni přípravy celého projektu Galerie...

45 petepete petepete | 5. července 2009 v 14:50

Po další návštěvě galerie zjištuji, že u snad všech fotek zmizelo hodnocení... Tak to chci teď vidět co bude následovat pokud to správně neobnoví... A stále nikdo nic neřeší, na NOVĚ klid, zodpovědné osoby neodpovídají na stížnosti, pohoda...

46 nebel(r) nebel(r) | E-mail | 5. července 2009 v 18:44

lidi navzdory všem unaveným i vzdorujícím komentářům, které jsou naprosto na místě: ASI SE NA TU SOUTĚŽ RADŠI VYKAŠLETE. já svoje tři fotky nenašla celý týden, ani se neobjevili v těch deseti stránkách soutěžních fotek. jasně,co má houba nebo západ slunce u moře společnýhos cestou?alespoň kdyby ty lidi u toho měli název který se s cestou něšjakým způsobem ztotožňuje.Ale ani to ne.Oproti tomu moje CESTA,kde skutečně o cestu jde, je někde v pič*.pravidla jsou dost divně daný a prostě je to celý velkej bordel,ale asi se nebudu namáhat jim něco psát těm organisátorum. maj si udšlat pořádek v soutěži která koluje i televizí.těžce nahuštěnej komerční tah jak si vydělat blogem i přenosem v TV ale skutek utek a lidi budou mít z toho hovno nebo to vyhraje nějakej mamlas.Au REVOIR

47 Frodova J. Frodova J. | E-mail | 5. července 2009 v 19:45

Já bych se už vůbec nedivila, kdyby jen sháněli fotky a pak porušovali copyright. Hmno, už se těším na pondělí, nebo kdy se vyhlásí nové kolo.

Mohli bychom tu hromadně postnout naše fotky jako část spamu a forma protestu zveřejnění hehe.

48 varro varro | 5. července 2009 v 20:47

Odesláno na report 5.7.2009 20:45
Celý den se mi nedaří nahrát fotky do galerie. Předpokládám, že chyba není na mé straně (i když ani to samozřejmě nevylučuji), ale pokoušel jsem se o totéž z jiného počítače  a na jiného uživatele a rovněž bez úspěchu. No nic, po přečtení komentářů to asi stejně nebude žádná sláva. Jsem zvědav, jestli budete ve Vašem zpravodajství informovat i o "spokojenosti" uživatelů, předpokládám, že více se dozvím na tn.cz.

49 wexeq wexeq | 6. července 2009 v 12:15

Udělej si test a pak vydělávej prachy. http://cz.iq-test.eu/#11043

50 mosoj2 mosoj2 | 6. července 2009 v 22:00

Dnes jsem dostal od admina vysvětlení. V sekci soutěž se každé tři min. obměňuje 500 náhodně !! vybraných fotek.
Takže ještě se divíte, že tam nejsou Vaše fotky??

51 petepete petepete | 6. července 2009 v 22:19

To je totiž nový typ soutěže kde přihlášeného soutěžícího vůbec nemusí nikdo vidět! A dokonce je to regulérní soutěž (dle NOVY) to koukáte, co ? A vyhraje to pak fotka nad níž fotograf zapláče a další dostane záchvat...

52 mm77 mm77 | 12. července 2009 v 21:07

Po počátečním nadšení amatérského fotografa, že může ukázat, co se mu povedlo, přijde zklamání ze způsobu hodnocení a možnosti jeho ovlivňování. Souhlasím téměř se všemi názory na toto téma. Marně hledám své fotky do soutěže v nabídce !!! Jak mají být ohodnoceny, když nikdo neví, že existují.
Zdravím poctivé nadšence.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama