Červen 2009

Soutěžní řád prázdninové foto-soutěže Galerie.cz

29. června 2009 v 10:49
CET 21 spol. s r.o., se sídlem Kříženeckého nám. 1078/5, 152 00 Praha 5, IČ: 45800456 (dále jen "CET 21"), která je provozovatelem internetových stránek http://www.galerie.cz, vydává následující pravidla prázdninové foto-soutěže Galerie.cz (dále jen "Soutěž"):


Galerie.cz – letní fotografická soutěž o hodnotné ceny

29. června 2009 v 8:00
Zájezd pro dva na týdenní surfový kemp "Surf Trip" do Francie, amatérská zrcadlovka Olympus E-620 KIT ověnčená titulem zrcadlovka roku 2009, kompaktní digitální fotoaparáty Olympus OLYMPUS MJU-5000 a desítky CEWE fotoknih - to jsou ceny, o které mohou všichni registrovaní uživatelé stránky galerie.cz soutěžit v průběhu letních prázdnin.

Soutěž na Galerii je rozdělena do devíti tematických týdenních bloků a finálového kola, kde se utkají vítězové jednotlivých týdenních kol. Mezi nimi se rozhodne o celkovém vítězi, který bude moci nejen zdokonalovat své fotografické dovednosti na špičkové zrcadlovce, ale naučí se i alespoň základní kroky k tomu, aby si mohl užívat moře nejen pohledem z pláže, ale i aktivně surfováním na vlnách.

Do soutěže se může přihlásit každý registrovaný uživatel galerie.cz. Ten ve svém profilu musí vytvořit složku s názvem "soutěž" a v ní podsložku, která bude mít stejný název jako soutěžní téma. V prvním kole tedy bude mít ve složce "soutěž" podsložku "cesta", do které umístí maximálně tři soutěžní fotografie. O vítězi pak rozhodnou návštěvníci stránek hlasováním. Z každého kola vyhlašujeme vždy tři nejlepší fotografie, autor vítězného snímku postupuje automaticky do finálového kola.

Komunitní stránka galerie.cz, která byla spuštěna v polovině června tohoto roku, umožňuje všem aktivním i pasivním milovníkům fotografie sdílet svá nejpovedenější díla v profesionálním a moderním prostředí nově vzniklé webové platformy. Mezi její přednosti patří zejména jednoduchost a intuitivnost ovládání, jednoduché nahrávání fotografií, schránka o velikosti 5GB a samozřejmě neomezený přístup z jakéhokoliv místa na zemi.

Vaše fotky si zaslouží něco víc…

29. června 2009 v 7:59
CEWE Fotokniha - moderní verze fotoalba podle vašich představ
Mrzí vás, že se nemůžete pochlubit žádnou fotkou, protože snímky máte uloženy jen v počítači? Chtěli byste mít své zachycené zážitky uchovány v přehledném, profesionálně vytištěném fotoalbu? Překvapte své blízké a nechte si své digitální fotografie zpracovat v podobě opravdové knihy. CEWE Fotokniha je moderní a praktickou alternativou osobních či rodinných alb. Stáhněte si z www.fotolab.cz zdarma program, díky kterému budete mít fotoknihu hotovou během několika málo minut!


Pojďte si zasurfovat ve Francii a Kostarice

29. června 2009 v 7:57
Už 5. června 2009 bude ve francouzském Hossegoru zahájen třetí ročník českých surfařských týdnů, NIKITA SURF TRIP 2009, tentokráte v rekordním počtu devíti týdenních turnusů.
Pro nadcházející sezónu jsou kurzy rozšířeny i o dva podzimní, čtrnáctidenní termíny, které proběhnou během listopadu na Kostarice, a to ve městě Tamarindo, které leží na pacifickém pobřeží této latinskoamerické země.


Galerie.cz - spouštíme

15. června 2009 v 11:21 | Standa, Michal Illich
Galerie.cz je nový projekt pro tvorbu webových obrázkových galerií, který vyvinula společnost Jyxo pro svého vlastníka, televizi Nova.
Základem se mu staly galerie na Blog.cz. Ve spojení s Blog.cz spočívá první a možná nejzajímavější výhoda celého projektu: všichni stávající uživatelé Blog.cz mohou díky jednotnému přihlašování začít okamžitě využívat i Galerie.cz, jedná se o propojené služby. Stačí se přihlásit svým uživatelským jménem a heslem z Blog.cz.
Galerie.cz jsou ale určeny nejen uživatelům Blog.cz, ale i všem zájemcům o publikování vlastních fotek na internetu. Důraz byl položen na jednoduché uživatelské rozhraní, širokou nabídku funkcí a atraktivní doménu galerie.cz.

Hlavní výhody:
 • 5 GB zdarma na vaše fotky
 • rychlé a jednoduché prohlížení fotek
 • hromadné nahrávání fotek
 • není třeba instalovat žádný program
 • označování a hledání přátel na fotkách
Funkce galerie.cz:
 • hromadný flash upload
 • přesouvání a mazání nahraných fotek
 • řazení obrázků ve složce podle data pořízení nebo podle jména
 • okamžitý přehled o tom, zda je složka veřejná, či nikoliv
 • celkový prostor 5 GB, maximální velikost jednoho obrázku 10 MB
 • prohlížení fotek podporuje klávesnici (na následující přejdete odkazem Další nebo klávesou mezerník, doprava nebo pagedown; na předchozí přejdete odkazem Předchozí nebo klávesou doleva nebo pageup, opuštění galerie - ESC)
 • možnost komentovat obrázky
 • označování lidí na fotkách
 • hodnocení fotek (od jedné do deseti, po "půl-hvězdičkách)
Galerie.cz budou mít i žebříčky nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších fotek, vlastní uživatelskou podporu a tento blog, kde vás budeme informovat o novinkách. Přejeme novým Galeriím mnoho úspěchu a hlavně hodně spokojených uživatelů.